Tego nie było w rozkładzie!

Wycieczki śmieszne i dziwne

Blog wycieczek

Trasa egzaminacyjna

2017-06-06 20:34:32, komentarzy: 0

Większość narzeka, że jeżdżąc, tyje. Ja nie narzekam, bo przez jazdy schudłam. - Ale - odgrażają się doświadczeni kierowcy - ty jeszcze nie wpadłaś w rytm codziennego dojeżdżania autem do pracy.  Mam nadzieję, że wytrzymam na rowerze, tym bardziej że nie mam cierpliwości do szukania parkingów. Dzisiaj zrobiłam rowerem trasę na Opolską, w okolice naszego dawnego placu manewrowego. Bardzo byłam zadowolona, że nie jadę autem. 

 

Placu, jak wiadomo, od roku już nie ma. Stoi tam kolonia nowych bloków. To nic ciekawego. Ale po drodze - jaki widok... Jechałam od Krakowskiej wzdłuż Opolskiej, ścieżką wydeptaną wzdłuż torów tramwajowych. Po drugiej ich stronie przesuwały się gęsto srebrne toyoty z WORD. To początkowy odcinek najbardziej znanej trasy egzaminacyjnej, po zjeździe z wiaduktu, a jeszcze przed parkowaniem na Brochowie.

 

Patrzyłam na ich auta, zatrzymywałam się i w myślach życzyłam jak najlepiej. Powiem szczerze,  i teraz nie było mi do śmiechu, gdy Yarisy skręcały w Karwińską, w tę paszczę powtora z wylotem na Mościckiego. Opolska stoi w korku, a gdy nie stoi, toczy się po dziurach, ściga z tramwajem, bo tam światła wiecznie wyłączone, i wcina na dowolne pasy. Ostatnie miejsce w mieście, gdzie chciałabym jeździć autem. Adiu Fruziu!

 

Patrząc na wordowskie toyoty, rozpoznałam konkretnych egzaminatorów. A kiedy już wracałam  i stałam na światłach przy Armii Krajowej i Tarnogajskiej, spotkała mnie niespodzianka. Do skrzyżowania podjechała ni mniej, ni więcej, tylko nasza elka (ta czerwona, egzaminacyjna). Instruktor jednak ma wzrok jastrzębia, bo mnie w tym kasku rozpoznał i wesoło pomachał.

 

Chociaż Łagiewnicka - gdzie mieści się WORD - zyskała dla rowerzystów status ulicy dwukierunkowej na całej długości, postanowiłam nie korzystać z mojego przywileju. Tędy kursant wraca z egzaminu i skoro ma dwa metry do mety, ja nie będę go na koniec zmuszać do wyprzedzania. Rower za ramę i chodu na chodnik.

Kategorie wpisu: Wrocław, prawo jazdy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW