Tego nie było w rozkładzie!

Wycieczki śmieszne i dziwne

Blog wycieczek

Spotkanie w Tajnych Kompletach - relacja

2012-07-06 07:40:16, komentarzy: 22

Przejście Ganrcarskie pochrzaniło mi się z Sukiennicami. Okazuje się, że w Przejściu nigdy wcześniej nie byłam.  Klubo-kawiarnia Tajne Komplety, w nowo wyremontowanej Kamienicy Artystycznej - rozkoszne miejsce. Lokal zastawiony regałami, zajętymi przez stosy książek. Wygodne fotele i krzesła stoją tak, że w każdej chwili można sięgnąć po książkę, księgę i książeczkę lub album.

 

Dopisała publiczność! Zebrała się grupa około dwudziestu osób. Pani Łyżeczka kazała mi wobec tego rozpocząc gościnne występy na podeście, gdzie stał pluszowy fotel. I teraz ja, włóczykij, przemawiałam z głębi "babcinego" fotela, a ona usiadła obok, na krzesłku. Spotkało się to z radosną reakcją widzów.

 

W trakcie spotkania pojawili się Iza i Adam, z Zuzią, w taki sam sposób, w jaki wybieramy się na wycieczki - ciut po oznaczonym czasie, a nagle w drzwiach zobaczyłam Barysiówkę, czyli Basię i Ryśka (z gorączką, jak się okazało). Nasza zaprzyjaźniona pani Maria Woś siedziała obok i żywo komentowała fragmenty książki. Zuzia biegała z piskiem wśród regałów. Prowadziła spotkanie nieoceniona Bożena To ona, po raz kolejny, była organizatorką.

 

I wtedy zauważyliśmy ciekawą różnicę. Pani Łyżeczka woli czytać i komentować. A ja wolę opowiadać i ewentualnie czytać krótkie fragmenty. Pod koniec rozpoczęła się ożywiona dyskusja na temat czytelnictwa i książek w ogóle. Frajdę sprawił nam fakt, że potem, co prawda, każdy oficjalnie się z nami pożegnał, ale  spotkanie przeniosło się... za szybę kawiarni. Kiedy my składałyśmy nasze drogocenne podpisy na stronie tytułowej, inni stali sobie i rozprawiali w najlepsze z nowo poznanymi osobami.

 

Stosik książek malał, także dzięki właścicielom Tajnych Kompletów. Około 20.30 zostawiłam towarzystwo pod dowództwem Pani Łyżeczki, bo miałam do załatwienia swoj sprawy. Temperatura powietrza umożliwiała już o tej porze spacery. Miasto o letnim zmierzchu żyło. Dawno nie byłam w ścisłym jego centrum, które okazało się odnowione i zadbane. Szłam po ciepłych płytach chodnikowych i po namyśle postanowiłam wstąpić do klasztoru.

 

... to znaczy, postanowiłam jeszcze tego samego wieczoru wstąpić do znajomej siostry zakonnej, żeby jej podarować jeden egzemplarz książki.

 

He, he, he.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Daniel 9:18, 6 lipca 2012

  Salon24 to było świetne miejsce, dziś nadal jest ciekawe, ale inne. Ja cieszę się, że nadal utrzymuję kontakt bliższy lub dalszy z osobami tam poznanymi, a nie piszę na salonie od końca 2008 roku.

  Pozdrawiam serdecznie i dodaję Twą nową stronę do polecanych przeze mnie linków.

  Odpowiedz
 • Admin 12:49, 6 lipca 2012

  Witaj, Danielu!

  Mam takie samo zdanie o nim. Ostatnio coraz więcej tam linkowania i streszczania cudzych artykułów, coraz więcej samej polityki... to nam pokrzyżowało plany Saloniku Kameralnego. Póki co, wolę być tu.

  Jeśli już nie mam Cię w linkach, też dodam.

  serdecznie

  Sosenka

  Odpowiedz
 • Shork 14:29, 6 lipca 2012

  dziękujemy za spotkanie, prosimy o więcej
  PS: ja też odkryłem Przejście Garncarskie.

  Odpowiedz
 • Admin 15:02, 6 lipca 2012

  Shorku,
  W takim miejscu i w takim Towarzystwie ja też proszę o więcej :)

  Odpowiedz
 • Iza Fotołazik 15:21, 6 lipca 2012

  Wracając rano z dyżuru musiałam wstąpić po misia, którego Zuzia zostawiła wczoraj w księgarni. Siedział sobie na stole i tęsknym wzrokiem wgapiał się w okno. Weszłam, przywitałam się i oświadczyłam, że poszukuję misia, rysopis: biały z czerwoną kokardką na szyi, nieco zabrudzony czekoladą. Pan się uśmiechnął całkiem rozbrojony ;D
  Szkoda, że nie mogłam dłużej zostać, ale z relacji Adama wynikało że on też długo nie posiedział, bo musiał gonić Zuzię która pobiegła za orkiestrą cygańską, śmiejąc się i robiąc różne wygibusy w rytm muzyki :)

  Odpowiedz
 • Stary 17:29, 6 lipca 2012

  Sosenko!

  Zabrzmiało kombatancko. Ale tylko na początku. I zakończenie również zabrzmiało dramatycznie. Ale tylko pozornie.

  Czyli wszystko jak zawsze, ciekawie o najzwyklejszych zdawałoby się sprawach.

  Odpowiedz
 • Admin 20:10, 6 lipca 2012

  Stary!

  Ale by była draka, gdybym ucięła to zakończenie, końcówkę. Ty byś złapał dowcip, ale nie wszyscy :)

  Odpowiedz
 • Shork 20:52, 6 lipca 2012

  jako, że dyskusja oficjalna zakończyła się ubolewaniem nad czytelnictwem, pozwolę sobie wrzucić linka do tekstu ze swojego bloga. A propos

  http://zestrony.pl/WordPress/o-czlowieku-co-czasem-sobie-lubil/

  Odpowiedz
 • Admin 9:39, 7 lipca 2012

  Dziękuję, Shorku.
  Ładne!

  Odpowiedz
 • SławekP 9:21, 9 lipca 2012

  Tajne Komplety, wstępowanie do klasztoru... Tak czy inaczej - życie kontemplacyjne ;)

  Odpowiedz
 • Admin 12:09, 9 lipca 2012

  Kątem pluję :)

  Odpowiedz
 • SławekP 16:45, 9 lipca 2012

  Niektórzy, jak się porządnie wkurzą z powodu głupich komentarzy na blogu, to nawet z konta plują :)

  ps
  Oszczędź, proszę ;)

  Odpowiedz
 • Admin do Sławka 8:17, 10 lipca 2012

  Ależ nie... W moich czasach studenckich mawialiśmy, że są takie siostry znane z tego, że "kątem plują".
  :)

  Odpowiedz
 • SławekP 9:19, 10 lipca 2012

  Także nigdy nie wiadomo do końca, czy to zakon kontemplacyjny, czy czynny ;)

  Wrócę też jeszcze do wrażeń z notki. Podoba mi się taka kawiarnia, do której wejść wypada (a nawet niemal należy) zupełnie samemu, zaszyć się gdzieś w kącie (byle nie pluć ;)), popijać kawę czy herbatę i mimo wszystko, trzymając w ręku książkę, być tam z kimś.

  Pozdrawiam, Sosenko, na nowym blogu :)

  Odpowiedz
 • Almanzor 1:09, 20 lipca 2012

  Admin znaczy Kobieta!?

  :)

  Odpowiedz
 • Admin do Almanzora 16:02, 20 lipca 2012

  Witaj!

  Ta książka i ta odmiana Admina :))))

  Odpowiedz
 • Almanzorze 20:43, 17 sierpnia 2012

  No tak, kobieta, a w dodatku w nowym panelu administratora :)

  Odpowiedz
 • Na Zielonej Okrainie 11:17, 9 lipca 2012

  Gratulacje z okazji zasiedlenia nowego e-mieszkania, chyba miło tu i cicho, choć adres blogowy kojarzy mi się jednoznacznie negatywnie z manifami, wojowaniem i tęczowym wrzaskiem.
  Promocja książki - może tak spróbować gdzieś na ulicy, skwerze, w parku - publicznie i nie do końca bezpośrednio o sprzedaży? Potrzebne: mikrofon, głośnik, stolik na książki, długopis, pluszowy fotel :) i po prostu czytać fragmenty książki - a niech przechodnie zostaną zainfekowani.
  Jedynie nie wiem co na to przepisy Komitetu Centralnego UE - wolno tak, czy też trzeba świstków papieru z Wielkimi Okrągłymi Pieczęciami?

  Pozdrawiam ASa pióra
  alfabeta "Na Zielonej Okrainie"

  Odpowiedz
 • Admin 12:09, 9 lipca 2012

  Miło i cicho - a host manifo to udana prowokacja :)

  Taka promocja książki, o jakiej piszesz, jest ciekawa i w zasadzie do tego też ostatnio sprowadza się działalność artystów. Ulica, mur, megafon :)

  Odpowiedz
 • Pani Łyżeczka 13:28, 11 lipca 2012

  O matko, Sosenko, opisałaś wszystko dokładnie tak jak było. I najważniejsze, że o 20.30 upał zelżał odrobinę, pozwalając wreszcie na logiczne myślenie. Żałowałam, że nie dane nam było zagłębić się w któryś z licznych ogródków kawiarnianych na rynku, ale Chłopczyk J. ma swoje prawa. Zwłaszcza o tej porze :)

  Odpowiedz
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW