Tego nie było w rozkładzie!

Wycieczki śmieszne i dziwne

Blog wycieczek

Pigułka za 350 zł

2017-06-28 20:08:21, komentarzy: 0

Większym złomem od auta okazał się kluczyk. Nie miałam pojęcia, że to się może zdarzyć. Nie miałam nawet pojęcia, jaki mam samochód. A to jest zestaw niespotykany: trzęsący złom ze spawaną skrzynią, bez klimatyzacji, ale z oryginalnym japońskim silnikiem i komputerem w środku.

 

Otworzyłam bramę i zadowolona idę do auta. Sięgam ręką do kieszeni... Obudowa kluczyka rozpada mi się w dłoni jak krucha muszelka. Zatrzasnęłam pudełeczko, wsiadłam do auta. Silnik nie odpalił! Nie odpalił raz, drugi i trzeci. Mechanik od razu powiedział, co on podejrzewa. Immobilizer. Pastylką taką, od której uzależniony jest silnik takiego samochodu. Gdy kluczyk pękł, ona jak kamień w wodę, a silnik powiedział zdecydowanie: nielzja!

 

Nie miałam też pojęcia, że mój złom zawiera układy elektroniczne. Komputer w t y m samochodzie? Uwierzyłam, kiedy majster wyjął z wnętrza przykurzony procesor.

 

Domową metodą załatwić się tego nie dało. Po konsultacjach, których wynik zatwierdził poproszony o pomoc przezacny Instruktor, auto pojechało na holu do pana Marszałka. Pan Marszałek nosi nazwisko stosowne do swoich kwalifikacji (opinię o nim można sprawdzić w googlach). Kierowcę wysłał do domu i po 15 minutach pozamiatał po pracy. Koszt całości - 350 zł, i to tylko dlatego, że wytargowałam. Jeszcze jedna taka naprawa i będzie akurat tyle, ile kosztuje Złom.

 

Stary, ciasny i z twardym zawieszeniem. I do życia potrzebuje pigułki za 350 zł.

Kategorie wpisu: Wrocław, prawo jazdy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW