Tego nie było w rozkładzie!

Wycieczki śmieszne i dziwne

Blog wycieczek

Na badaniach technicznych

2017-01-25 11:36:33, komentarzy: 0

Na badanie techniczne też wolałam wybrać się sama. Asystent jednak uważał, że pierwszy raz musi mi towarzyszyć, i zajechaliśmy z wielką pompą przed pałac stacji kontroli pojazdów. Lokaj w liberii z naszywką Citroena otworzył metalowe drzwi i kazał mi wjechać do środka.

 

Zimno mi się zrobiło, jak zobaczyłam za drzwiami kanał rewizyjny, ale się okazało, że nie mam podjechać, a nie wjechać nad kanał. Ufff. Oddałam dowód rejestracyjny i w tym momencie stałam się niepotrzebna. Zostawiłam chłopów w hali, a sama dałam nogom znać. Kiedy wróciłam z pobliskiej pasmanterii, siedzieli już przy stoliku w najlepszej komitywie, wspominając piękne czasy FSO.
- A ten tu pracował. Jak mu było?

- Franek.

- Aj, Franek, Franek!

- A jeszcze był taki... jak on miał na imię? Krzysiu.

- Byyyył... - rozjaśnił się Majster.

- Ale się przeniósł do innego miasta.

- No, dobrze - przerwałam ględzenie - a czy z moim autem wszystko w porządku?

- Wszystko w porządku - uderzył Majster w ton, którego nie lubię - Panią to nie obchodzi, pani ma potrafić lepić pierogi. Poczułam, jak robi mi się gorąco. - Jasne, kierowca nie wie, w jakim stanie ma auto? - zadrwiłam. Ale oni zaczęli już śpiew na jedną nutę i głupia rozmowa potoczyła się dalej.

 

Majster dowiedział się, chociaż wcale nie pytał, że ja jeżdżę do przodu, ale nie potrafię cofać. Długo nie potrafiłam bezkolizyjnie cofać, wyjeżdżając z posesji, a i ten problem zniknął 2 tygodnie temu. Asystent widział to dzisiaj dwukrotnie, ale  widocznie chciał dodać sobie powagi jako ten, który czuwa i ocenia jazdę. Warknęłam. Wtedy łaskawcy wyjaśnili pokrótce, jaki problem zdiagnozowano w aucie. Miał wystąpić problem z miganiem lampy tylnej i właśnie to należy poprawić.

 

Taki problem, proszę panów, że aż trzeba robić z kobiety kretynkę?

 

A na parkingu przed domem i tak się okazało, że lampa działa dobrze.

Kategorie wpisu: Wrocław, prawo jazdy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW