Tego nie było w rozkładzie!

Wycieczki śmieszne i dziwne

Blog wycieczek

Niedługo liść spadnie

2017-09-30 20:10:08, komentarzy: 0

Doszło do momentu, gdy zielony liść na szybie zaczął mnie wnerwiać. Stał się intruzem. To chyba najlepszy dowód na to, że już nie uważam się za kierowcę specjalnej troski, a już na pewno moja jazda trzydziestką w strecie 30 nie musi być przedmiotem politowania. Jeżdżę tak, jak jest bezpiecznie, nikomu nic do tego, jaki mam staż za kierownicą.

 

Dotąd szukałam pretekstu, żeby nie jeździć, teraz szukam pretekstu do jazdy. "Jak się boi, to się niczego nie nauczy" - przypominam sobie i na to nie mam kontrargumentu, i pcham się autem wszędzie, gdzie rozsądek nakazuje zostawić rower, a wybrać pojazd silnikowy. Z 2 tygodnie temu, zlana zimnym potem, wybrałam się na Osobowice. Dwa razy zgubiłam drogę, więc pojechałam wg znaków i zawróciłam. Zanim wjechałam na pas ruchu z pasa do rozpędzania, wyprzedzili mnie wszyscy, co jechali za mną. Ale to zgubienie się w mieście dopiero uczy "miasta"!

 

A więc jeżdżę dla zasady i na pustych parkingach, na stacji benzynowej i pod płotem ćwiczę parkowanie tyłem, tego na kursie w zasadzie nie było, i znowu używam lusterek bocznych do obserwacji linii. Opadło moje napięcie w kwestii zmiany pasa ruchu. Przestałam się przejmować trąbieniem spieszących się kierowców i zajeżdżaniem przez nich drogi."Debil!" - powiem sobie co najwyżej drugą złotą dewizę pana J. - "ale nie mamy na to wpływu, jedziemy dalej".

 

Zasię najlepszym odkryciem jest wyczucie silnika własnego auta - kiedy musi mieć III, a kiedy V bieg. No, cóż, dotąd myślałam książkowo, na kursie zalecano nam włączenie czwórki przy 50 km/h , ale, ale... Wracając z Brochowa, kiedy znalazłam się w pobliżu ponurego wiaduktu, nie chciałam szarpać się z wajchą od biegów i przejechałam 40 na biegu IV. Auto nic. Nie szarpało. Alleluja, teraz zacznę włączać V przy 50, czyli wlokąc się w mieście, i będę mogła bezpiecznie poćwiczyć wrzucanie piątki.

Jeszcze tak do końca października i koniec z liściem na szybie.

 

Kategorie wpisu: Wrocław, prawo jazdy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW