Tego nie było w rozkładzie!

Wycieczki śmieszne i dziwne

Blog wycieczek

Drugi Berlin kategorii B

2017-02-14 20:25:33, komentarzy: 0

W aucie robi się nudno jak pod koniec kursu. Zadania te same, prędkość podobna i błędy też. Dopiero, kiedy przeczytałam dzisiejszą gazetę, zrozumiałam, że powinnam cieszyć się każdym swobodnym wypadem przez miasto. W ciągu najbliższych kilku lat mam znowu zacząć marznąć na rowerze albo na przystanku.

 

Władze miasta obwieściły właśnie, że będziemy drugim Berlinem, chmary ludzi będą zostawiać auta na rogatkach i wypełniać liczne tramwaje i składy pociągów. Tylko że Berlin najpierw zbudował drogi i kolejkę miejską, o metrze nie mówiąc, i ludzie sami zostawili swoje samochody. U nas kolejność zapowiada się opacznie. Najpierw utrudnianie życia kierowcom, potem skromne ułatwienia dla miłośników komunikacji miejskiej. Obwodnica śródmiejska nie zostanie domknięta, bo nie ma tego w planach, a kolej miejska ma się w ciągu 2 lat wzbogacić o jedną linię (Miłoszyce - Nadodrze), może o dwie, bo jeszcze o Sobótkę. Do tego nowe drogi rowerowe i z całą pewnością będziemy drugim Berlinem. Starzejące się społeczeństwo przesiądzie się na rowery.

 

Rafał Dutkiewicz to osoba, którą od dawna najlepiej określa termin śliski typ - ot, chorągiewka barwy czerwonej. Zabetonował miasto, a teraz twierdzi, że będzie walczył o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Zielony departament już jest (bo nie wystarczył Wydział Ochrony Środowiska) i nowa dyrektor dla niego też. Wiceprezydent z koalicyjnej partii, nowoczesna, jak plany nowego Berlina. 

Kategorie wpisu: Wrocław, prawo jazdy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW