Tego nie było w rozkładzie!

Wycieczki śmieszne i dziwne

Blog wycieczek

A sprawa i tak się rypła

2014-11-07 20:59:51, komentarzy: 0

Dwa tygodnie temu zepsuły się – jednego dnia – dyktafon Adama i moja karta SD (przepadły zdjęcia z ostatnich 4 lat). Wcześniej padła przyczepka Zuzi i Adama rower. Dzisiaj rowery już działały i odbywaliśmy wycieczkę Doliną Bystrzycy. Tę wycieczkę bym nazwała wzorową, gdyby nie finalna katastrofa.


O godzinie 13, gdy zdążyłam posprzątać wszystko, co miałam, kupić chleb, dwa razy wyprowadzić psa, zgrabić ogródek, przyjąć gości i zrobić rękaw od swetra, Iza z Adamem przyjechali. Obraliśmy trasę wywołującą wiele wspomnień: nasze pierwsze marsze zimowym popołudniem, wczesną wiosnę w zakolach rzeki i kumkające żaby i gorące południe w chaszczach porastających pałacowe ruiny.


Na stacji w Kątach wspominałam, jak to moi koledzy z klasy, jadąc rano do szkoły, brali od dyżurnego ruchu zaświadczenie, że pociąg spóźnił się 20 minut, a w poczekalni chyłkiem dopisywali do tekstu zgrabną jedyneczkę: „120 minut”. Albo jak kolega jechał do dziewczyny i uciekł mu osobowy, który stawał w Kątach, więc poszedł kolega do maszynisty pospiesznego, prosząc, żeby może dla niego, specjalnie stanął w tych Kątach: "Panie, to nie taksówka". Albo jak towarowy zatrzymał się na stacji, z szoferki wyszła jakas kobieta, pomachała maszyniście i pociąg potoczył sie dalej. To były czasy, gdy pociąg był jdyną nadzieją, i wtedy to się działo.


Staliśmy na peronie i Iza kazała schować Adamowi coś do plecaka. Adam zapytał: do jakiego plecaka? Rozpoczęło się żmudne dochodzenie zwieńczone materiałem dowodowym w postaci zdjęcia z parku w Romnowie. Tak. Plecak został 7 km od nas, na ławce. Podjechał szynobus. Adam zapakował nas do środka, sam zrobił w tył zwrot i pojechał w noc ciemną, by odszukać plecak, który na szczęście się znalazł.


Ale nie znalazła się już torba foliowa z rzeczami Zuzi, którą szanowne Towarzystwo zgubiło, wyruszając na następna wycieczkę, która odbyła się za tydzień.

 

Kategorie wpisu: wycieczki śmieszne, Wrocław
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW